Sosyal medyada paylaş

E-Devlet üzerinden isim soyisim (ad soyad) değişikliği nasıl yapılır? Resmi duyuru ile birlikte ad soyad değişikliği yapmak isteyenler e-devlet üzerinden başvuru yapabiliyor. Yeni uygulama ile artık mahkeme açılmadan isim soyad değikliği başvuruları yapılabiliyor. İsim soyad değişikliği yapmak isteyenlerin bu isteklerinin yerine gelmesi için artık mahkeme kararı aranmayacak.

DEVLET İSİM SOYAD DEĞİŞİKLİK BAŞVURU

T.C. Kimlik numaranız ve e-Devlet şifreniz ile e-Devlet sistemine giriş yapınız.

Kurumlar sekmesinden Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü başlığını seçiniz.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü başlığı altında e-Devlet kapısı üzerinden sunulan hizmetler listesini göreceksiniz. Bu listeden “İl / İlçe İdare Kurulu Kararı ile Ad veya Soyadı Düzeltilmesine İlişkin Başvuruların Alınması” seçeneğine tıklayınız.

MAHKEMESİZ İSİM SOYAD DEĞİŞTİRME NE ZAMANA KADAR?

Ad ve soyadlarının il ve ilçe idare kurulunun vereceği kararla bir kereye mahsus mahkeme kararı aranmaksızın değiştirilebilmesine olanak sağlayan uygulamadan vatandaşlarımız 6 Aralık 2022 tarihine kadar faydalanabilecek.https://f576717dc02e41b84b4411dbd7ea9077.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

İSİM SOYAD DEĞİŞTİRME E-DEVLET SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Yapılan resmi açıklamaya göre 6 Aralık 2022 tarihine kadar e-devlet üzerinden isim soyad değişikliği yapılabiliyor.

RESMİ AÇIKLAMA İSİM SOYAD DEĞİŞİKLİĞİ E-DEVLET

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün e-hizmetlerine bir yenisini ekleyerek, “İl/İlçe İdare Kurulu Kararı ile Ad veya Soyadı Düzeltilmesine İlişkin Başvuruların Alınması” hizmetinin, e-Devlet kapısına taşındığı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.