FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU

Fırat Yılmaz Çakıroğlu kimdir nerelidirkaç yaşındadır cinayeti?

Sosyal medyada paylaş

Fırat Yılmaz Çakıroğlu kimdir nerelidirkaç yaşındadır cinayeti? , 20 Şubat 2015’te Ege Üniversitesi’nde başlayan karşıt görüşlü öğrencilerin kavgası sonrası Fırat Yılmaz Çakıroğlu isimli öğrencinin bıçaklanarak öldürülmesi olayıdır.Olay sonrası yapılan yargılamalarda, Ege Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi Nurullah Semo tutuklandı.

Fırat Yılmaz Çakıroğlu

Fırat Yılmaz Çakıroğlu, karşıt görüşlü öğrenciler ile girdiği tartışma sonucu bıçaklı saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden ülkücü Ege Üniversitesi öğrencisi.

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU1 Ocak 1991 yılında Konya’nın Akşehir ilçesinde doğdu.Babası Fuat Mahir Çakıroğlu ile annesi Özlem Çakıroğlu’nun tek evladı.1996 yılında öğretmen olan annesi Özlem Çakıroğlu’nun Diyarbakır’a tayini üzerine çocukluğunu ve ilkokul yıllarını Diyarbakır’da geçirdi.CHP’li bir ailede yetişmişti.Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. Sınıf Öğrencisiydi.Aynı fakültede formasyon dersleri alıyordu.Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu idi.

Hatırası

Ölümü üzerine Fırat Çakıroğlu’nun adı, Tarsus’ta adına açılan spor merkezine,Nazilli’de bir parka verilmiştir.Elvankent’te de adına bir hatıra ormanı oluşturulmuştur.İzmir’in Menderes ilçesinde bir spor tesisine ve Aliağa ilçesinde yapılan bir parka, Manisa’da bir kavşağa adı verilmiştir.

Dava süreci

Cinayetin sanığı Nurullah Semo, 880 gün süren yargılanma döneminden sonra terör örgütü üyeliğinden 15 yıl, kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/F%C4%B1rat_%C3%87ak%C4%B1ro%C4%9Flu_cinayeti

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir