zeynep bastik

güzel şarkıcı Zeynep Bastık nerelidir kaç yaşındadır detaylı hayatı?

Sosyal medyada paylaş

GÜZEL ŞARKICI ZEYNEP BASTIK NERELİDİR KAÇ YAŞINDADIR DETAYLI HAYATI? Zeynep Bastık (d. 8 Temmuz 1993, Çanakkale), Türk şarkıcı.

Hayatı

Zeynep Bastık 8 Temmuz 1993’te Çanakkale’de doğdu. Üç yaşındayken ailesi İzmir’e taşınınca ortaokul ve liseyi burada tamamladı. Anneanne tarafından Arnavut kökenlidir. 2010’da İzmir’de cover grubu “Jackpot” ile profesyonel müziğe başladı. 2012’ye kadar bu grupla birlikte İzmir, Eskişehir ve Bursa gibi şehirlerde sahne aldı. Bir süre Anadolu Ateşi’nde dansçı olarak da yer aldı. Murat Dalkılıç’ın “Lüzumsuz Savaş” adlı şarkısına vokalistlik yaptı ve Dalkılıç’ın vokalistliğine üç yıl devam etti. Dalkılıç’ın desteğiyle ilk teklisi “Fırça”yı 2014 yılında yayımladı. Ardından Dalkılıç’ın vokalistliğini bırakıp solo kariyerine devam etti. Rapçi Ezhel’in “Felaket” adlı şarkısına yaptığı cover ile çıkış yakaladı. Bu cover dışında Fikri Karayel, Harun Kolçak, Ümit Sayın gibi isimlerin şarkılarını seslendirdi ve YouTube üzerinden yayımladı. Bu cover’lar tanınmasında etkili oldu. Anıl Piyancı ile birlikte 2019’un Haziran ayında “Bırakman Doğru mu?” isimli bir tekli yayımlandı. Ayrıca Adı MutlulukYasak ElmaSil Baştan ve Umuda Kelepçe Vurulmaz isimli gençlik dizilerinde rol aldı.

2019’da Adidas’ın, 2020’de ise Elidor’un reklam yüzü oldu.2021’de ise Exxen’de yayınlanan Zeynep Bastık ve Konukları adlı programı sunmaktadır. Zeynep Bastık Tolga Akış ile evlendi .

Müzikal tarz

Bastık, ağırlıkla akustik ve elektronik müzik icra etmektedir. Tolga Akyıldız’a göre Aylin Aslım, İzel, Ferda Anıl Yarkın, Kenan Doğulu, Levent Yüksel, Jabbar, Tarkan, Mustafa Sandal, Şebnem Ferah, Harun Kolçak, Ajda Pekkan, Nilüfer, Kerim Tekin, Şahsenem, Pinhâni ve Sezen Aksu gibi isimlerin eserlerini seslendirmesi ve muhtelif isimlerle düet yapıp yayımlaması, dijital dünyanın müzisyenliğine katkısına örnektir. Bastık bu avantajla ön plana çıkabilmiştir. Hemen aynı aralıkta çıkış yakalayan Can Ozan da Bastık’la yaptığı düet sonrasında dinlenme oranının kayda değer bir artışa geçtiğini ifade etmiştir.

Diskografi

Ana madde: Zeynep Bastık diskografisi

  • Zeynodisco (2021)

Filmografi

Dizi

  • 2014: Sil Baştan
  • 2015: Adı Mutluluk – Gonca Gül Duran
  • 2016–2017: Umuda Kelepçe Vurulmaz – Rüya
  • 2018: Yasak Elma – İrem

Program

  • 2021: Zeynep Bastık ve Konukları – Sunucu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir