Sosyal medyada paylaş

NESCAFE NİN FAYDALARI ZARARLARI NELERDİR?

faydaları

 • Metabolizmanın daha hızlı ve aktif bir şekilde çalışmasına yardımcı olan Nescafe, bu özelliği sayesinde yağ yakımını kolaylaştırıyor.
 • Diyetisyenler tarafından kilo vermek isteyen kişilere önerilen Nescafe, böylelikle kişinin kısa bir sürede dilediği kiloya ulaşabilmesine de olanak tanıyor.
 • Ancak Nescafe’nin ve içeriğinde bulunan kafeinin metabolizma hızlandıran bu etkisinden yararlanabilmeniz için mutlaka 2 si bir arada olan yani şekersiz ürünlerden tüketmeniz gerekiyor.
 • 3’ü bir arada olan ürünlerde bulunan yüksek şeker miktarı ise tam tersine kilo almanıza neden olabiliyor.Güçlü bir ağrı kesici olarak bilinen kafein, baş ağrılarının daha kolay bir şekilde geçmesine de aracılık ediyor.
 • Özellikle bir bardak Nescafe sonrasında içilen ağrı kesici ilaç, etkisini kat ve kat daha fazla gösteriyor.
 • Migren ağrılarına da iyi gelen Nescafe’yi başınız ağrıdığı zamanlarda tüketebilir, kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.Pek çok bilim adamı tarafından yürütülen çalışmalara göre Nescafe, pankreas sağlığını gözetiyor. Kişiyi pankreas kanserine yakalanmaktan koruyan Nescafe, pankreasın yanı sıra bağırsaklarda da kötü huylu tümör oluşumunu önlüyorBağırsakları uyararak, harekete geçiren Nescafe, bu özelliği sayesinde sık sık kabızlıktan şikayetçi olan kişilerin de yardımına koşuyor.Serotonin hormonunun az miktarda salgılanmasının en önemli sonuçlarından biri olan intihar düşüncesine ve depresyona da iyi gelen Nescafe, kişinin olumsuz ve depresif düşüncelerinden arınmasına öncülük ediyor.
 • Bu yüzden de depresyon ve anksiyete hastalarına günde 2-3 bardak Nescafe tüketmeleri uzmanlar tarafından öneriliyor.Özellikle güne bir bardak Nescafe içerek başlayan kişiler, gün içerisinde daha stressiz bir şekilde çalışma şansı elde ediyor.
 • Akşam saatlerinde tüketildiğinde ise kişinin üzerindeki yorgunluğu alarak, daha huzurlu bir akşam geçirmesine katkıda bulunuyor.

Nescafe’nin Zararları

 • Aşırı miktarda kafein tüketimi, kalp ritmini bozarak kalbin daha hızlı bir şekilde çarpmasına neden oluyor.
  Tansiyon değerlerini de yükselten Nescafe tüketimi, tansiyona bağlı pek çok rahatsızlığı da tetikliyor.Kadınlar tarafından günde 2-3 bardaktan daha fazla tüketildiğinde doğurganlığa zarar veren Nescafe, hamile bayanlar tarafından yoğun bir şekilde içildiğinde ise doğumun düşükle sonuçlanmasına yol açabiliyor.
 • Kadınlar tarafından günde 2-3 bardaktan daha fazla tüketildiğinde doğurganlığa zarar veren Nescafe, hamile bayanlar tarafından yoğun bir şekilde içildiğinde ise doğumun düşükle sonuçlanmasına yol açabiliyor.
 • Mide asidinin daha yüksek miktarda salgılanmasına neden olan Nescafe, bu özelliği yüzünden reflü, gastrit ve ülser semptomlarını kötüleştiriyor. Bu yüzden reflü, gastrit ve ülser hastalarının mümkün olduğunca Nescafe tüketiminden kaçınmaları gerekiyor.
 • Aşırı miktarda tüketildiğinde kalp başta olmak üzere çoğu organımıza zarar veren Nescafe, kalp ritim bozukluklarına davetiye çıkarıyor. Aşırı tüketimin uzun yıllar boyunca devam etmesi ise kişinin kalp krizine yakalanma olasılığını ciddi oranda yükseltiyor.
 • Aynı zamanda kalp hastalarının da Nescafe tüketiminden kaçınmaları ve kahve tüketimini günde maksimum 1 bardak ile sınırlandırmaları sağlıkları açısından son derece önem arz ediyor.
 • 3’ü bir arada gibi yüksek miktarda şeker içeren, katkı maddeli Nescafe tüketiminde aşırıya kaçanların diyabet hastası olma olasılıkları artıyor. Aynı şekilde diyabeti bulunan kişilerin Nescafe tüketiminden uzak durmaları gerekiyor.

Nescafe tüketirken son derece dikkatli davranmalı, arka arkaya defalarca kez Nescafe tüketiminden kaçınmalı, günde 2-3 bardaktan daha fazla Nescafe tüketmemeye özen göstermelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.