Zerdeçal

Zerdeçal Faydaları ve Zararları Nelerdir 1?

Sosyal medyada paylaş

ZERDEÇAL FAYDALARI VE ZARARLARI NELERDİR 1?

Zerdeçal

-Zerdeçal, doğal bir antioksidan kaynağıdır. Özellikle kış aylarında vücudun direncini artırarak hastalıklara karşı kalkan görevi görüyor.
-Bu baharatı nezle, grip, soğuk algınlığı gibi hastalıkların tedavisinde kullanabilirsiniz.
-Sindirim sistemi üzerinde önemli etkilere sahip. Hazımsızlık sorununun çözülmesine yardımcı olan zerdeçal, aynı zamanda safra kesesi hastalıklarını da önlüyor.
-Anti-inflamatuvar etkisi sayesinde beyinde amiloid plaklarının oluşumunu önlemeye yardımcı oluyor.Beyindeki dolaşımı hızlandırarak, dolaylı yoldan Alzheimer hastalığına karşı da koruyor.
-Zerdeçalda %6-9 oranında sağlıklı yağ bulunuyor. Bu sayede kurkumin bileşeninin emilimini artırıyor ve tüm vücut hücrelerimize daha kolay ulaşabiliyor.
-Kanseri önlemeye yardımcı olmasının yanı sıra bu hastalığın tedavisinde de önemli bir rol oynuyor. Zerdeçal meme kanseri, prostat kanseri ve kolon kanserinin tedavisinde kullanılıyor.
-Antibakteriyel özelliği bulunuyor ve cilt üzerindeki yaraların temizlenmesine, iyileşmesine yardımcı oluyor.
Eklemlerdeki iltihaplamayı azaltarak, ağrıların geçmesini sağlıyor.

Zerdeçalın zararları neler?
Öncelikle zerdeçalı ilaç amaçlı kullanacaksanız bir uzman onayı almayı unutmamanızı hatırlatalım. Zerdeçalı kan sulandırıcı ilaçlar ile tüketmenin zararlı olduğu söyleniyor. Zerdeçalın fazla ve uzun süreli kullanımında da mide porblemleri ortaya çıkabiliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir